wiedzmin.pl

miecz przeznaczenia ma dwa ostrza, jednym jesteś ty

Wiedźmin - Geralt - komiks

Komiks autorstwa Andrzeja Sapkowskiego, Bogusława Polcha i Macieja Parowskiego. Adaptacja pierwszego napisanego przez Andrzeja Sapkowskiego opowiadania o wiedźminie Geralcie z Rivii - "Wiedźmin", po raz pierwszy opublikowanego w miesięczniku "Fantastyka" w grudniu 1986 roku, następnie zamieszczonego w zbiorze opowiadań "Ostatnie życzenie" wydanem przez SuperNową. Główną historią jest potyczka wiedźmina Geralta ze strzygą, córką króla Foltesta i jego siostry, Addy. Wiedźmin odczarowuje Addę spędzając noc w jej krypcie.

Postacie występujące w komiksie: Adda Temerska (siostra Foltesta), Adda Biała (córka Foltesta i Addy Temerskiej), Foltest (król Temerii), Geralt z Rivii, Ostrit (rycerz Temerski), Renfri (zwana Dzierzbą), Segelin (wielmoża temerski), Velerad (Grododzierżca Wyzimy), Yarpen Zigrin (krasnolud, przyjaciel Geralta). 

 

 


Wiedźmin - Droga Bez Powrotu - komiks

Komiks autorstwa Andrzeja Sapkowskiego, Bogusława Polcha i Macieja Parowskiego. Adaptacja opowiadania "Droga, z której się nie wraca" Andrzeja Sapkowskiego, które ukazało się po raz pierwszy w sierpniu 1988 roku w miesięczniku "Fantastyka", późniejsze wydanie, wraz z komentarzem autora - w zbiorze opowiadań "Coś się kończy, coś się zaczyna" w 2000r przez SuperNową. Opowiada historię pierwszego, a zarazem jedynego spotkania rodziców wiedźmina Geralta, wojownika Korina oraz druidki Visenny.

Postacie występujące w komiksie: Czop, Fregenal, Geralt, Kehl, Korin, Manissa, Mikula, Myszowór, Radim, Topin, Visenna.


 

 

 

 


Wiedźmin - Zdrada - komiks

Komiks autorstwa Andrzeja Sapkowskiego, Bogusława Polcha i Macieja Parowskiego. Jest to adaptacja nigdy nie napisanego opowiadania, które istniało jedynie w dyskusjach autorów. Opisuje trening Geralta na wiedźmina, wyjaśnia także powód pojawienia się siwych włosów u bohatera, mimo jego młodego wieku.

Postacie występujące w komiksie: Aideen, April Wenhaver, Astrogarus, Aubry, Dorreniel, Fionnuala, Frank, Gardis, Geralt, Guxart, Gweld, Gwen, Hemminks, Jaskier, Korin, Myszowór, Radowit II Śmiały, Rennes, Treyse, Vesemir.


 

 

 

 


Wiedźmin - Granica Możliwości - komiks

Komiks autorstwa Andrzeja Sapkowskiego, Bogusława Polcha i Macieja Parowskiego. Adaptacja opowiadania "Granica możliwości" Andrzeja Sapkowskiego, które ukazało się po raz pierwszy we wrześniu i październiku 1991 roku w miesięczniku "Fantastyka", później w zbiorze opowiadań "Miecz przeznaczenia" wydanym przez SuperNową. W komiksie przedstawiono przygodę wiedźmina Geralta z Rivii ze złotym smokiem Villentretenmerthem. Historia ta została także przedstawiona w filmie oraz 4 odcinku serialu Wiedźmin.

Postacie występujące w komiksie: Boholt, Borch Trzy Kawki, Dorregaray, Eyck z Denesle, Geralt, Gyllenstiern, Jaskier, Kozojed, Myrgot, Niedamir, Niszczuka, Tea, Vea, Villentretenmerthem, Yarpen, Zigrin, Yennefer, Zdzieblarz.


 

 

 


Wiedźmin - Ostatnie Życzenie - komiks

Komiks autorstwa Andrzeja Sapkowskiego, Bogusława Polcha i Macieja Parowskiego. Adaptacja opowiadania "Ostatnie życzenie" napisanego przez Andrzeja Sapkowskiego, opublikowanego w zbiorze opowiadań "Ostatnie życzenie" wydanym przez SuperNową. W komiksie przedstawione jest pierwsze spotkanie wiedźmina Geralta z czarodziejką Yennefer. Ostatnie życzenie Geralta połączyło ich na całe życie.

Postacie występujące w komiksie: Beau Berrant, Chireadan, Errdil, Geralt, Jaskier, Krepp, Neville, Vratimir, Wawrzynosek, Yennefer.


 

 

 

 


Wiedźmin - Mniejsze zło - komiks

Komiks autorstwa Andrzeja Sapkowskiego, Bogusława Polcha i Macieja Parowskiego. Adaptacja opowiadania "Mniejsze zło" napisanego przez Andrzeja Sapkowskiego, opublikowanego po raz pierwszy w miesięczniku "Fantastyka" w marcu 1990 roku, następnie w zbiorze opowiadań "Ostatnie życzenie" wydanym przez SuperNową. W komiksie przedstawiona jest historia spotkania Geralta z księżniczką Renfri, dotkniętą rzekomo klątwą Lilith. Historia została przedstawiona w serialu telewizyjnym w odcinku 10 i 11.

Postacie występujące w komiksie: Aridea, Caldemeyn, Civril, Geralt, Libusze, Nimir, Nohorn, Piętnastka, Renfri, Stregobor, Tavik, Vyr.


copyright 2003-2024 brylka